Získejte nejlevnější povinné ručení v ČR a ušetřete až 70 procent ze současné ceny pojištení!

Kola dělají auto

Červen 30, 2010

Automobiloví nadšenci a mnozí řidiči touží udělat ze svého auta něco výjimečného. Investují velké sumy peněz do laků na karoserii nebo vylepšují vnitřek novými potahy. Zapomínají však, jak snadno lze běžná ocelová kola na autech vyměnit za zcela výjimečné alu disky. Obyčejná plechová kola někdy při silnějším zatížení mohou „drhnout“. Pneumatiky.cz nabízejí kvalitní a vzhledově originální hliníková kola se všemi patřičnými certifikáty a homologacemi pro prodej v ČR. Nemusíte se bát koupit si zde stylové alu disky, protože i po montáži a použití disků na vozidle je můžete v zákonné lhůtě vrátit, pokud nebudete spokojení.

Kdy nasadit hliníková kola?

Pro zimní období se hodí používat spíše plechovou sadu, protože sníh, který zůstává na discích, výrazně znehodnocuje a ničí hliníková kola. Renovace plechu je totiž mnohem snadnější než u hliníku. V létě pak přichází čas, kdy se můžete blýsknout hli­níkovou sadou­.

Cena

Za hliníkové alu disky si připlatíte rozhodně více než za plechová kola, to nelze popřít. Není pochyb o tom, že u hliníkových alu disků platíte především za výjimečný design. Málokdo však taky ví, že elektrony napomáhají lepšímu ochlazování brzd v letních dnech. Přes paprsky hliníku totiž lépe proudí vzduch. Z předchozího tedy jednoznačně plyne, že hliníkové alu disky se hodí užívat především v letních měsících.

Originální vzhled elektronů a alu kol převede váš automobil do jiné kategorie vozů. Všední jízda autem se promění doslova v „krasojízdu“a nejen muži-řidiči se otočí za tímto skvostným kouskem!

Autoshow Praha 2008

Říjen 12, 2008

Tak jsem letos jako každý rok zavítal do Holešovic navštívit místní výstavu. Počkal jsem si na neděli a čekal jsem, že zde bude méně lidí. Kolem poledne už ale bylo parkoviště narvané k prasknutí takže je jisté, že Incheba Expo Praha se těší velké oblíbenosti. Celkově autoshow hodnotím kladně i když mám silný dojem, že to letos bylo slabší. Loni zde bylo více návštěvníků a více zajímavých aut, alespoň takový je můj subjektivní pocit. Mimo jiné jsem narazil i na stánek který otevírala Autopůjčovna Praha který mě překvapil svojí pestrou nabídkou prezentovaných vo­zů.

Už při vstupu do areálu výstaviště na mě vykukovali různé nákladní vozy, které by uvnitř patrně zabírali spoustu místa. Svůj stánek tu měl i jeden známý. Lupeny jsem měl jako vždy zadarmo. Někdy nějaké zbydou, takže až je budu mít příště, udělám zde nějakou soutěž nebo je pošlu těm nejrychlejším co si o ně řeknou. Takže jediné za co jsem nakonec platil byl lístek na parkování.Celá výstava byla letos v podstatě pouze o sériově vyráběných vozech. Byla to taková mega reklamní akce, kde automobilky ukazovaly svoje nové přírustky. V úvodu mě dostal první pavilón, nebo chcete-li sál, který měla pro sebe pronajatý pouze Škodovka. Celý sál zabírali asi jen 4 auta (včetně nové Octávky), celkem dobrý způsob jak utratit půl mega :). Nová Octávka na mě nijak nezapůsobila, čekal jsem od ní víc, přišla mi jen lehce upravená než její předchůdkyně. Zkrátka mnoho povyku pro nic. V dalším sále nechybělo ani nové Mitsubishi EVO X, které svým designem podle mě udělalo krok zpět. Není úplně ošklivé, ale vypadá dost tuctově. Už jsem ho párkrát viděl v jedné autopůjčovně, ale ani tam mě moc nezaujalo.

K vidění bylo i pár luxusnějších aut jako Viper, Mustang, Mercedes, apod. ale nic dalšího což mě celkem zklamalo. Luxusnější auta se zde letos moc neukázala, buď je tedy vystavovali v předchozí dny, nebo se na to vykašlali, nevím. Všechny atrakce jsem prošel zhruba za hodinku a půl a to jsem šel celkem rychle. Fotky zde posílám pouze pro ilustraci, kvalita je nic moc, foťák se mi brát nechtělo (loni se mi vybyly baterky, myslel jsem že ho snad hodím z mostu) protože fotky z něj stejně za moc nestojí, budu asi muset koupit nové udělátko jestli chci dělat trošku kvalitní obrázky.

Mnohem víc než výstaviště mě oslovila show, na které jsem byl ve Veletržním paláci asi před dvěma roky. Nebyla tam žádná obyčejná auta, která můžete denně vidět na silnici, ale samé luxusní káry, možná někdy později zpětně uveřejním fotky.

Nehoda nakláďáků

Září 14, 2008


Následující fotografie jsem pořídil na jednom odstavném parkovišti v Berouně. O této autonehodě nevím vůbec nic. Z fotek to sice může vypadat, že náklaďáky se srazili čelně, ale podle mě to byly dvě naprosto rozdílné nehody. Podle poškození bych si tipnul, že to narazili do vozidla před sebou v rychlosti kolem 80 km/h, ale kdo ví, pravdu už se asi nedozvím, protože okolo zmíněného parkoviště jsem pouze projížděl a nebyl zde nikdo, kdo by mi poskytnul nějaké informace.
Totálka - Mitsubishi EVO

Září 12, 2008


Rád bych zde připojil další sérii fotek z jedné autonehody, protože opět pochází z mojí soukromé sbírky a i když jsem je posílal mnoha lidem, nejsem si vědom toho, že by je někdo zveřejnil na internetu. Takže je publikuji zde. Auto které jste na fotografiích zcela jistě poznali je Mitsubishi Lancer Evo VIII. Auto bylo majetkem jedné nejmenované autopůjčovny. Bylo nové a samozřejmě v plné palbě. Auto nezničili ani zaměstnanci půjčovny, ani zákazník překvapivě. Tohle červené Evo totiž ukradla parta zlodějů a počínali si celkem plánovaně. Bylo to tenkrát nejdražší auto, které jste v té půjčovně mohli najít a pronájem na víkend se počítal do mnoha tisíců, fotky které můžete vidět jsou 2 roky staré. Do střeženého objektu na parkovište půjčovny se tiše vkradlo několik zlodějů a ukradli tenkrát ještě nějaké SUV (myslím že to byl Pathfinder ale nejsem si tím jistý) a právě zmíněné EVO. S SUV prorazili bránu aby mohlo EVO nepoškozeně projet, je tedy možné, že mělo jít na prodej jako celek, ale kdo ví. Zajímavé bylo, že na hlídaném parkovišti si ostraha vůbec ničeho nevšimla, je tedy možné že buď spali, nebo je někdo podplatil. Každopádně netrvalo dlouho a tuším že do týdne policie hlásila, že se auto našlo. Zloděj v něm měl pěkně nechutnou bouračku a auto bylo jasně na odpis. Nechci si vymýšlet takže nevím kam to s autem nápalil nebo jestli letěl zloděj přes střechu, já auto viděl až na parkovišti. Na sedadlech byla krev, takže pachatel byl pravděpodobně těžce zraněný. Jesti někde zhebnul na vnitřní krvácení, nebo se z toho vylízal už mi není známo. Policie ho totiž nechytla. Krást se v tomhle případě nevyplatilo. Chvíli jsem si myslel, že to bylo stejné EVO s kterým jsem jezdil já, ale jak jsem se později dozvěděl nebyla to pravda, takhle bych ho neroztřískal ani já :D.Pokud bude zájem, mohu poslat fotky ve větším rozlišení.

Bouračka

Září 11, 2008

Když jsem si jel autem pro pizzu, zdržela mě na křižovatce menší nehoda. Tahle bouračka se stala na Praze 10 (křižovatka mezi Tescem a Ministerstvem životního prostředí). Nic závažného, podobné nehody se tu dějí prakticky pořád, protože je tu velký provoz. Fotil jsem to při projíždění takže je to rozmazané, všimnul jsem si ale, že stačili ještě urazit semafor :)Mazda 6 autonehoda pokračování

Září 10, 2008

U článku o nehodě Mazdy 6 padnul komentář, který řekněme plně nevěřil tomu co jsem napsal. Kdyby to byla pravda, komentář bych neschválil, takhle to beru jako pozitivní kritiku, takže jsem zvednul zadek a vyrazil do autopůjčovny pořídit pár nových fotek. Všechna auta která jsou těsně po bouračce (cca. měsíc) jsou umístěna na speciálním parkovišti autopůjčovny, které je mimochodem dobře schované vzadu, tak aby je běžný návštěvník neviděl a neměl k nim přístup. Auto ještě neprohlédl likvidátor z pojištovny, ale s největší pravděpodobností to označí jako totálku.Mimochodem jedno viditelné zranění se přeci jen vyklubalo, řidič měl modřiny ve tvaru pruhu od bezpečnostních pásů ;). Takže resume této bouračky je jedna pohmožděná ruka a modřina na hrudníku. Jinak dal jsem na vaše ohlasy (dle ankety) a přidávám mirror na fotky ve větším rozlišení. Stahovat můžete zde.

Mitsubishi EVO

Září 9, 2008

Jestli mě nějaké auto opravdu zaujalo, tím zaujalo myslím, že jeho charisma převyšovalo ostatní káry, pak to bylo právě Mitsubishi EVO. Auto s nenápadným faceliftem na první pohled nebudí respekt, ale pokud jen něco málo o autech víte, pak mi musíte dát za pravdu, že z tohohle ďábla musí mít respekt každý. Ten pocit kdy vás zuřivý burnout zatlačí do sedaček nikde jinde nezažijete. Je to unikátní a fasinující zrychlení, které vám oproti ostatním autům přijde jako srovnávat tryskáč s nějakým modelem na ovládání. Tento závodní supersport jde velmi dobře do driftů, my jsme si jich při naší testovací jízdě moc neužili protože prostě nebylo kde. Mám někde na kameře založené i video, kde jsem naše pokusy zaznamenával, možná je někdy pokud bude zájem zveřejním. Mitsubishi EVO VIII je přesně ten typ auta, s kterým se dobrý řidič nemusí bát riskovat. Dobře se s ním předjíždí, rychle reaguje na brzdy, prostě na závodění je to ideální auto. Jeho tvar a dynamika provedení vám zaručí, že budete králem silnic.Tohle auto ale rozhodně není pro začátečníky, pokud máte papíry první rok, EVO rozhodně není kára pro vás. Musíte vědět jak na něj, není to stejná zaléžitost jako řídit fotrovu fábii, EVO je prostě jiná třída, vyšší závodní třída a tak se k němu musí přistupovat. My jsme s tímhle autem docela dost závodili, protože to ani jinak nejde. EVO není žádná šmucka která vás vyhazuje do zatáček, je to auto co dobře sedí a reaguje na povely řidiče. Bohužel si tohle auto pučují i naprostí amatéři a pak to dopadá takhle.

Špionážní foto ze Škodovky

Září 8, 2008

Špionážní foto ze ŠkodovkyTrošku jsem probíral staré fotky, většina z nich je v hrozný kvalitě, fotil jsem tenkrát nokií 7650, v té době to byla super kvalita ale dnes už to je shit. Nicméně si pořád myslím, že Nokie mají nejlepší fotoaparáty ze všech telefonů (pokud se bavíme o těch dostupných 5–15k) ale je to jen můj subjektivní názor. V druháku na střední jsme byly se školou na exkurzi v několika automobilkách (Škoda Auto, TPCA Kolín). Konkrétně ve Škodovce jsme navštívili provoz a zdejší muzeum, pokud se nepletu tak vše bylo zadarmo. V provozu se nesmí fotit, důrazně nás předtím varovali, že pokud uvidí někoho cvakat foťák, pošlou celou exkurzi bez milosti domů. Mě to bylo ale nějak fuk a tak jsem si něco málo vyfotil :D ale nakonec jsem našel jen jednu fotku z provozu, zbytek je z nedalekého muzea. Pokud studujete zkuste vašemu třídnímu navrhnout výlet právě sem, je to zadarmo (platíte jen za dopravu) a alespoň se ulejete ze školy. Jinak co se týče TPCA ta mi přišla zajímavější, zřejmě proto že nás po provoze vozili v super vozíčku :) a taky proto, že se mi nechtělo furt na záchod jako ve Škodovce, dal jsem si totiž před tím asi v 8 ráno dvě piva (já vím jsem prase, ale měli jsme před tím hoďku rozchod tak nebylo co dělat). V místním muzeu naleznete většinu aut z historie Škodovky a také legendární Ferat.


fotky z muzea

Nehoda kamionu

Září 6, 2008

Nehoda kamionuTahle nehoda je zhruba rok stará záležitost. Stala se zhruba půl kilometru od benzínky u města Dobříš (kousek od Příbrami). Nehoda se seběhla zhruba tak (nevím jistě, četl jsem to na nějakém bleskovém zpravodajství), že auto před kamionem začalo prudce brzdit a on aby se vyhnul srážce, strhnul volant, díky rychlému manévru se rozhoupal návěs který nasledně převrhnul celá kamion, ten pak zatarasil celý jízdní pruh směrem na Příbram. Cesta byla odkloněna a čekalo se na příjezd těžké techniky. Tvořili se poměrně husté kolony a pamatuji si, že jsem tam zkejsnul asi hodinu a půl. Celá věc se dala do pořádku zhruba po třech hodinách. Pokud je mi známo, nikdo nebyl zraněn. Fotky jsem pořídil z nedalekého kopce.Kamion na boku jsem neviděl prvně, k mému překvapení se to stává docela často pokud řidič jede moc rychle a dělá prudké manévry. Připojuji ještě jednu vlastní fotku, nehoda se stala v Praze kousek od Hostivaře asi před třema rokama.

Nehoda kamionu


Porsche Carrera GT

Září 5, 2008

Je tomu zhruba pět let co v naší ulici postavili nějaké nové vilky. Většina z nich jsou takové ty rychlo stavby co sice hezky vypadají, ale do deseti let se zboří i se základy. Auto souseda stálo pravděpodobně více než celý dům, který měl mimojiné pouze pronajatý. Pokaždé když jsem viděl auto u něj na zahradě, měl zatažené rolety, v ulici babky spekulovali, že je to pasák a že tam točí porno :) no podle auta bych tomu klidně věřil, protože ve svém vozovém parku měl ještě další dvě Porsche, s kterými jsem ho viděl. Místo na kterém auto a barák vidíte je na kopci u lesa.

Ten kopec je celkem strmý (dokonce patří v Praze k jedněm z nejvyšších, aspoň mi to někdo trvdil) a vozovka na ní samozřejmě též. Vzhledem k tomu, že tohle Porsche Carrera GT má podvozek proklatě nízko, nešlo to jinak a pokaždé když tenhle týpek jel, dřel podvozkem o silnici, ty zvuky to byly šílené, dokonce bych přísahal, že jsem od něj párkrát viděl létat jiskry. I když jel pan řidič pomalu, pokáždé si auto slušně odřel. Nikdy ho nenapadlo zaparkovat dole (co to plácám, tohle auto se vlastně na silnici neparkuje) a dojít to pěšky, nebo přijet něčím jiným. Každopádně se to auto muselo podobnou jízdou pěkně kurvit. Co na tom, že v té době bylo k sehnání za pakatel (cca. 15–20 milionů korun).Fotky jsou v poměrně špatné kvalitě, takže dneska to s vyšším rozlíšením nabízet bohužel nemohu.

« Previous Entries