« Nehoda nakláďáků | Úvod | Kola dělají auto »

Autoshow Praha 2008

Říjen 12, 2008

Tak jsem letos jako každý rok zavítal do Holešovic navštívit místní výstavu. Počkal jsem si na neděli a čekal jsem, že zde bude méně lidí. Kolem poledne už ale bylo parkoviště narvané k prasknutí takže je jisté, že Incheba Expo Praha se těší velké oblíbenosti. Celkově autoshow hodnotím kladně i když mám silný dojem, že to letos bylo slabší. Loni zde bylo více návštěvníků a více zajímavých aut, alespoň takový je můj subjektivní pocit. Mimo jiné jsem narazil i na stánek který otevírala Autopůjčovna Praha který mě překvapil svojí pestrou nabídkou prezentovaných vo­zů.

Už při vstupu do areálu výstaviště na mě vykukovali různé nákladní vozy, které by uvnitř patrně zabírali spoustu místa. Svůj stánek tu měl i jeden známý. Lupeny jsem měl jako vždy zadarmo. Někdy nějaké zbydou, takže až je budu mít příště, udělám zde nějakou soutěž nebo je pošlu těm nejrychlejším co si o ně řeknou. Takže jediné za co jsem nakonec platil byl lístek na parkování.Celá výstava byla letos v podstatě pouze o sériově vyráběných vozech. Byla to taková mega reklamní akce, kde automobilky ukazovaly svoje nové přírustky. V úvodu mě dostal první pavilón, nebo chcete-li sál, který měla pro sebe pronajatý pouze Škodovka. Celý sál zabírali asi jen 4 auta (včetně nové Octávky), celkem dobrý způsob jak utratit půl mega :). Nová Octávka na mě nijak nezapůsobila, čekal jsem od ní víc, přišla mi jen lehce upravená než její předchůdkyně. Zkrátka mnoho povyku pro nic. V dalším sále nechybělo ani nové Mitsubishi EVO X, které svým designem podle mě udělalo krok zpět. Není úplně ošklivé, ale vypadá dost tuctově. Už jsem ho párkrát viděl v jedné autopůjčovně, ale ani tam mě moc nezaujalo.

K vidění bylo i pár luxusnějších aut jako Viper, Mustang, Mercedes, apod. ale nic dalšího což mě celkem zklamalo. Luxusnější auta se zde letos moc neukázala, buď je tedy vystavovali v předchozí dny, nebo se na to vykašlali, nevím. Všechny atrakce jsem prošel zhruba za hodinku a půl a to jsem šel celkem rychle. Fotky zde posílám pouze pro ilustraci, kvalita je nic moc, foťák se mi brát nechtělo (loni se mi vybyly baterky, myslel jsem že ho snad hodím z mostu) protože fotky z něj stejně za moc nestojí, budu asi muset koupit nové udělátko jestli chci dělat trošku kvalitní obrázky.

Mnohem víc než výstaviště mě oslovila show, na které jsem byl ve Veletržním paláci asi před dvěma roky. Nebyla tam žádná obyčejná auta, která můžete denně vidět na silnici, ale samé luxusní káry, možná někdy později zpětně uveřejním fotky.
Podpořte článek kliknutím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem. 
 • Linkuj
 • Topčlánky
 • Vybrali.sme

Dva komentáře ke článku: “Autoshow Praha 2008”

 1. Lukáš S. říká:
  Červen 1st, 2009 ve 12.24

  Já jsem se taky autosalonu zúčastnil, vystavovali jsme tam s firmou, ale škoda že úroveň šla trošku dolů..krize no…

 2. petr říká:
  Červenec 4th, 2009 ve 16.37

  Doufejme, že příští rok to bude o hodně lepší. Už se těším na další ročník

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.